Zweryfikuj i sprawdź IBAN

Przykład : TR330006100519786457841326 / PT50000101231234567890192
   

Minusy przelewów zagranicznych w Twoim banku

Wysyłając lub odbierając międzynarodowy przelew bankowy, możesz stracić pieniądze na nieprawidłowym kursie wymiany i w rezultacie zapłacić za ukryte opłaty. To dlatego, że banki nadal używają starego systemu do wymiany pieniędzy. Zalecamy użycie opcji Wise, która jest zwykle znacznie tańsza. Dzięki nowoczesnej technologii:
  • Za każdym razem dostajesz świetny kurs wymiany oraz niską opłatę, o której poinformujemy Cię na samym początku.
  • Przesyłasz pieniądze tak szybko, jak banki, a często szybciej – niektóre waluty docierają w kilka minut.
  • Twoje pieniądze są chronione zabezpieczeniami stosowanymi w bankach.
  • Dołączasz do ponad 2 milionów klientów, którzy dokonują przelewów w 47 walutach w 70 krajach.

Sprawdź jak użyć wyszukiwarki numerów IBAN

Twoje informacje bankowe są bezpieczne, ponieważ nie przechowujemy ani nie przeglądamy żadnych wprowadzonych przez Ciebie danych.

Aby go zweryfikować, wprowadź IBAN w polu powyżej w formacie elektronicznym lub papierowym.

Upewnij się, że IBAN jest zgodny z prawidłowym formatem numerów IBAN. Pierwsze 2 znaki muszą być literami a następne 2 cyframi.

Możesz sprawdzić przykłady na stronie Przykłady numerów IBAN.

Więcej o wyszukiwarce numerów IBAN

Narzędzie do weryfikacji numerów IBAN jest zaprojektowane w celu weryfikacji międzynarodowych numerów konta bankowego (International Bank Account Number - IBAN). Narzędzie to ważne jest dla wszystkich krajów i banków w strefie SEPA.

Narzędzie to sprawdzi długość numeru IBAN zgodnie ze standardem i przeprowadzi matematyczną kalkulację sumy kontrolnej znaków, aby sprawdzić czy wprowadzony IBAN jest prawidłowy.

Narzędzie to przeanalizuje także IBAN i podzieli jego części na kraj, Basic Bank Account Number (BBAN), lokalny kod banku, lokalny kod oddziału oraz lokalny numer konta bankowego.

Miej na uwadze, że narzędzie to nie sprawdza czy IBAN ten istnieje w danym banku - po prostu weryfikuje czy jest on prawidłowy.

To narzędzie służy wyłącznie celom informacyjnym. Mimo, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić aktualne dane, użytkownicy muszą być świadomi, że ta strona internetowa nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich dokładność. Tylko Twój bank może potwierdzić prawidłowe informacje o koncie bankowym. Jeśli dokonujesz płatności, która jest pod presją czasu, zalecamy najpierw skontaktowanie się z bankiem.