Standardowy format numeru IBAN w Czechy

Poniżej znajduje się typowy numer IBAN dla Czechy. Zawiera 24 znaków. Poniżej znajdziesz szczegółowy opis struktury numeru IBAN w Czechy.

  • 2-literowy kod kraju ISO
  • 2 znaki kontrolne IBAN
  • 4 cyfry bank code
  • 6 cyfry account prefix
  • 10 cyfry account number

CZ 65 0800 000019 2000145399


Element Długość Przykład
Country 2a CZ
IBAN Checksum 2n 65
Bank Code 4n 0800
Account Prefix 6n 000019
Account Number 10n 2000145399
Uwaga: a - alfabet (wyłącznie litery), c - znaki (litery i liczby), n - liczby (wyłącznie liczby)

Minusy przelewów zagranicznych w Twoim banku

Wysyłając lub odbierając międzynarodowy przelew bankowy, możesz stracić pieniądze na nieprawidłowym kursie wymiany i w rezultacie zapłacić za ukryte opłaty. To dlatego, że banki nadal używają starego systemu do wymiany pieniędzy. Zalecamy użycie opcji Wise, która jest zwykle znacznie tańsza. Dzięki nowoczesnej technologii:
  • Za każdym razem dostajesz świetny kurs wymiany oraz niską opłatę, o której poinformujemy Cię na samym początku.
  • Przesyłasz pieniądze tak szybko, jak banki, a często szybciej – niektóre waluty docierają w kilka minut.
  • Twoje pieniądze są chronione zabezpieczeniami stosowanymi w bankach.
  • Dołączasz do ponad 2 milionów klientów, którzy dokonują przelewów w 47 walutach w 70 krajach.

Kliknij na "Wygeneruj" poniżej, aby skorzystać z Kalkulatora IBAN lub "Sprawdź", aby zweryfikować numer IBAN dla konta bankowego w Czechy.

Kalkulator IBAN

Wygeneruj

Weryfikator IBAN

Sprawdź

Numery IBAN w Czechy — Najczęstsze pytania

Dlaczego numer IBAN jest potrzebny w Czechy?

IBAN to międzynarodowy numer konta bankowego. Numery IBAN służą do wysyłania płatności międzynarodowych na właściwe konta bankowe. Numer IBAN, który posiada standardowy, ujednolicony format, zawiera informacje o kraju, do którego musi trafić przelew, jak i podstawowy numer konta bankowego odbiorcy.

Zmniejsza to liczbę błędów w przetwarzaniu płatności oraz umożliwia bezpieczne i szybkie przesyłanie przelewów międzynarodowych z jednego konta na drugie.

Jak znaleźć numer IBAN?

Możesz znaleźć numer IBAN korzystając z wyszukiwarki numerów IBAN, która jest dostępna here.

Przydatny może okazać się także weryfikator IBAN (/iban/validate/), aby sprawdzić posiadany przez Ciebie numer, zanim wyślesz swoją płatność. Jeśli potrzebujesz znaleźć swój własny numer IBAN, możesz skorzystać z naszych narzędzi wyszukiwarki i kalkulatora (/iban/) lub sprawdzić swój numer w bankowości internetowej. Numer ten powinien także znajdować się w korespondencji wysłanej przez Twój bank, jak na przykład na zwykłym wyciągu bankowym.

Jak mogę otrzymać numer IBAN w Czechy?

Jeśli wysyłasz pieniądze do kogoś za granicą będziesz potrzebować poprawnego numeru IBAN, aby uniknąć opóźnień. Poproś swojego odbiorcę o jego numer IBAN lub skorzystaj z narzędzi do wyszukiwania i weryfikacji numerów, które są dostępne na tej stronie.

Które kraje korzystają z numerów IBAN?

Numery IBAN początkowo zostały stworzone, aby ułatwić wysyłanie pieniędzy w ramach Unii Europejskiej. Teraz korzysta z nich aż 77 krajów na całym świecie.

Numery IBAN używane są przez większość europejskich państw, jak również przez wiele krajów na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej czy na Karaibach. Warto jednak zaznaczyć, że system ten nie jest używany przez jedne z największych państw, w tym: Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię czy Nową Zelandię. Jeśli wysyłasz międzynarodową płatność, Twój bank lub serwisy zajmujące się przelewami za granicę, powinny być w stanie potwierdzić, jakich informacji potrzebujesz, aby wysłać pieniądze do wybranego przez Ciebie kraju.

Wysyłanie pieniędzy do Czechy?

Wysyłanie międzynarodowych płatności może być kosztowne, ze względu na wysokie opłaty naliczone z góry, jak i te dodatkowe — ukryte w kiepskim kursie wymiany walut oferowanym przez bank. Jeśli potrzebujesz wysłać pieniądze do kogoś w Czechy, lepiej skorzystaj z doświadczonych usług takiego serwisu jak Wise.

Dzięki temu unikniesz wysokich opłat bankowych za wysyłanie pieniędzy online za granicę. Realizowane przez Wise płatności są szybkie i bezpiecznie. Wise korzysta również z prostego systemu, który pokaże Ci na wstępie koszt Twojego przelewu, bez żadnych ukrytych opłat. Wszystkie przewalutowania odbywają się z wykorzystaniem rzeczywistego kursu wymiany walut. Tego samego, który znajdziesz w Google — bez ukrytych marży. Oznacza to, że zaoszczędzisz pieniądze w porównaniu z tradycyjnym bankiem.

Sprawdź ofertę Wise, aby korzystać z lepszej alternatywy dla międzynarodowych płatności.