Standardowy format numeru IBAN w Estonia

Poniżej znajduje się typowy numer IBAN dla Estonia. Zawiera 20 znaków. Poniżej znajdziesz szczegółowy opis struktury numeru IBAN w Estonia.

  • 2-literowy kod kraju ISO
  • 2 znaki kontrolne IBAN
  • 2 cyfry bank code
  • 2 cyfry branch code
  • 11 cyfry account number
  • 1 cyfry check digit

EE 38 22 00 22102014568 5


Element Długość Przykład
Country 2a EE
IBAN Checksum 2n 38
Bank Code 2n 22
Branch Code 2n 00
Account Number 11n 22102014568
Check Digit 1n 5
Uwaga: a - alfabet (wyłącznie litery), c - znaki (litery i liczby), n - liczby (wyłącznie liczby)

Minusy przelewów zagranicznych w Twoim banku

Wysyłając lub odbierając międzynarodowy przelew bankowy, możesz stracić pieniądze na nieprawidłowym kursie wymiany i w rezultacie zapłacić za ukryte opłaty. To dlatego, że banki nadal używają starego systemu do wymiany pieniędzy. Zalecamy użycie opcji Wise, która jest zwykle znacznie tańsza. Dzięki nowoczesnej technologii:
  • Za każdym razem dostajesz świetny kurs wymiany oraz niską opłatę, o której poinformujemy Cię na samym początku.
  • Przesyłasz pieniądze tak szybko, jak banki, a często szybciej – niektóre waluty docierają w kilka minut.
  • Twoje pieniądze są chronione zabezpieczeniami stosowanymi w bankach.
  • Dołączasz do ponad 2 milionów klientów, którzy dokonują przelewów w 47 walutach w 70 krajach.

Kliknij na "Wygeneruj" poniżej, aby skorzystać z Kalkulatora IBAN lub "Sprawdź", aby zweryfikować numer IBAN dla konta bankowego w Estonia.

Kalkulator IBAN

Wygeneruj

Weryfikator IBAN

Sprawdź

Numery IBAN w Estonia — Najczęstsze pytania

Dlaczego numer IBAN jest potrzebny w Estonia?

IBAN to międzynarodowy numer konta bankowego. Numery IBAN służą do wysyłania płatności międzynarodowych na właściwe konta bankowe. Numer IBAN, który posiada standardowy, ujednolicony format, zawiera informacje o kraju, do którego musi trafić przelew, jak i podstawowy numer konta bankowego odbiorcy.

Zmniejsza to liczbę błędów w przetwarzaniu płatności oraz umożliwia bezpieczne i szybkie przesyłanie przelewów międzynarodowych z jednego konta na drugie.

Jak znaleźć numer IBAN?

Możesz znaleźć numer IBAN korzystając z wyszukiwarki numerów IBAN, która jest dostępna here.

Przydatny może okazać się także weryfikator IBAN (/iban/validate/), aby sprawdzić posiadany przez Ciebie numer, zanim wyślesz swoją płatność. Jeśli potrzebujesz znaleźć swój własny numer IBAN, możesz skorzystać z naszych narzędzi wyszukiwarki i kalkulatora (/iban/) lub sprawdzić swój numer w bankowości internetowej. Numer ten powinien także znajdować się w korespondencji wysłanej przez Twój bank, jak na przykład na zwykłym wyciągu bankowym.

Jak mogę otrzymać numer IBAN w Estonia?

Jeśli wysyłasz pieniądze do kogoś za granicą będziesz potrzebować poprawnego numeru IBAN, aby uniknąć opóźnień. Poproś swojego odbiorcę o jego numer IBAN lub skorzystaj z narzędzi do wyszukiwania i weryfikacji numerów, które są dostępne na tej stronie.

Które kraje korzystają z numerów IBAN?

Numery IBAN początkowo zostały stworzone, aby ułatwić wysyłanie pieniędzy w ramach Unii Europejskiej. Teraz korzysta z nich aż 77 krajów na całym świecie.

Numery IBAN używane są przez większość europejskich państw, jak również przez wiele krajów na Bliskim Wschodzie, w Afryce Północnej czy na Karaibach. Warto jednak zaznaczyć, że system ten nie jest używany przez jedne z największych państw, w tym: Stany Zjednoczone, Kanadę, Australię czy Nową Zelandię. Jeśli wysyłasz międzynarodową płatność, Twój bank lub serwisy zajmujące się przelewami za granicę, powinny być w stanie potwierdzić, jakich informacji potrzebujesz, aby wysłać pieniądze do wybranego przez Ciebie kraju.

Wysyłanie pieniędzy do Estonia?

Wysyłanie międzynarodowych płatności może być kosztowne, ze względu na wysokie opłaty naliczone z góry, jak i te dodatkowe — ukryte w kiepskim kursie wymiany walut oferowanym przez bank. Jeśli potrzebujesz wysłać pieniądze do kogoś w Estonia, lepiej skorzystaj z doświadczonych usług takiego serwisu jak Wise.

Dzięki temu unikniesz wysokich opłat bankowych za wysyłanie pieniędzy online za granicę. Realizowane przez Wise płatności są szybkie i bezpiecznie. Wise korzysta również z prostego systemu, który pokaże Ci na wstępie koszt Twojego przelewu, bez żadnych ukrytych opłat. Wszystkie przewalutowania odbywają się z wykorzystaniem rzeczywistego kursu wymiany walut. Tego samego, który znajdziesz w Google — bez ukrytych marży. Oznacza to, że zaoszczędzisz pieniądze w porównaniu z tradycyjnym bankiem.

Sprawdź ofertę Wise, aby korzystać z lepszej alternatywy dla międzynarodowych płatności.